Ecomari põhjmaiste marja- ja viljasnäkkide hulka on lisandunud eriti võimas vili: pesueht peet tema väes, hiilguses ja jõus. Peet on valminud Sinu jaoks aeglaselt ning hoolikalt, säilitades oma vitamiinides ja mineraalainetes peituva väe. Peeti nimetatakse paljudes kirjutistes ravimköögiviljaks – niivõrd võimas on see põhjamaine vili.

Iga snäkitükk on erineva kujuga, pakkudes nii lastele kui täiskasvanuile mängurõõmu ja laste peal peedi mõju katsetades nägime, et õige pea leiab peedilego oma tee ka lapse suhu. Sealt edasi lutsutamise ja näksimise kaudu ka kõhtu. Ja siis võib olla lapsevanem rahul iseeenda, kogu päeva ja lõpuks kogu maailmaga: mis võiks veel suuremat rõõmu teha suvisel ajal kui peedi kujunemine lemmiksnäkiks ja palaks lapse toidulaual.

Peet sisaldab erakordselt rohkelt mineraalaineid – kaaliumi, magneesiumi, fosforit, koobaltit, joodi ja rauda. Vitamiinidest aga olulisi B1-, B2-, P-, PP- ja C-vitamiini. Suures koguses flavonoidide, vees lahustuvate punaste värvainete poolest. Flavonoidid on tugevad antioksüdandid, mis kaitsevad keharakke.

Esimene kliendi reaktsioon peedisnäkki maitstes oli: “Oi, kui magus!” Punapeet maitsebki magus, sest sisaldab umbes 10–12% suhkruid, põhiliselt sahharoosi.

Siiski on hea teada, et peet annab vähe kaloreid, kuid samas kindlustab oma toitainelise kooslusega palju kasulikke protsesse meie organismis.

Väike loetelu peedi kasutegurist:

– parandab maksa ainevahetust
– soodustab radioaktiivsete ja mürkainete väljumist organismist
– tugevdab soolte tegevust, leevendab kõhukinnisust
– parandab mälu ja keskendumisvõimet
– tugevdab veresooni, aitab veresoonte lupjumise vastu
– normaliseerib südame rütmi
– ravib kehvveresust, parandab vereloomet
– alandab vere kolesteroolisisaldust
– leevendab põletikke, allergiat ja astmat
– aitab kilpnäärme alatalituse korral (kõrge joodisisaldus)
– toetab kõrgvererõhu haiguste puhul (kõrge kaaliumi ja magneesiumi sisaldus)
– stimuleerib kogu immuunsüsteemi
– aitab võidelda vähktõvega

Siin on põhjalik artikkel peedi kasutegurist ning väest: Why beets are good gor you

Ecomari klient Dagmar kirjutas peedisnäki kohta nii värvika tagasiside, et seda oleks patt siia postitusse mitte lisada. Dagmar kirjutas: Peedisnäki pakki käes hoides läheb tähelepanu pakendile – kile – aga kuna snäkid pakendit ei määri, on pakendil igati positiivne taaskasutusvõimalus. Mustjat tumepurpurset tulpi “Cafe Noir” meenutava peedisnäki värv on lihtsalt ilus, mis kaunistab ka disainitud ja luksuslikumat pidulauda! On toredalt krõmpsuvaid snäkke, on ebemeeldivalt venivaid snäkke, on kiuliseid snäkke – Ecomari snäkkide tekstuur sobib nendele, kellele meeldivad pehmemad, aga mitte venivad snäkid. Minu jaoks on oluline tunda toote koostisainete maitseid – Ecomari peedisnäkil on peedi maitse olemas ja see on tavaliselt üks peamistest põhjustest, miks ma toodet uuesti ostan! Järgmise peedisnäkini!

Aitäh sellise värvika tagasiside eest!