Keskkonnahoid

Ecomari planeerib tootmist ja minimaalset toidukadu tegutsemise algusest saadik. Väikeettevõtluse jaoks on lisaks maaailmaparandavale mõtteviisile oluline ka ressursside kokkuhoid. Siinkohal tekib dilemma – kas toota lattu “igaks juhuks” või riskida sellega, et kliendi suuremamahuline ning kiirem vajadus võib jääda täitmata.

Milline on meie lahendus?

  1. Mõistlik tootmistsükkel, mis arvestab planeerimisel eelmiste perioodide prognoositavat vajadust, hooaja nõudlust.
  2. Kuna Ecomari tooted ei sisalda säilitusaineid, siis peavad tooted olema realiseeritud 8-12 kuuga. Edasimüüjatele tarnitud kuni 3 kuu jooksul.
  3. Aeguvate toodete sooduskampaaniad, mis ühtpidi täidab realiseerimiseesmärki, teisalt annab klientidele võimaluse tutvuda toodetega soodsatel tingimustel.
  4. Aeguvate toodete sihtotstarbeline annetamine. Ecomari on annetanud nii Toidupangale, kus käisime ka ise kohapeal pakke jagamas kui heategevusorganisatsioonidele. 2021. aastal annetasime ligi 6 kg marju šokolaadis Tallinna Kiirabile.
  5. Aegunud toodete kompostimine. Ecomari aianurgas on komposter, mis võtab lahkelt marju vastu. Tulemuseks on mulla juurdeloomine, mis on tänuväärne materjal peenrakastides.

2021 aastal liitusime Rohetiigri kampaaniaga Hoiame head toitu! mis soovib toiduraiskamise vähendamisele ning toiduringluse võimendamisele tähelepanu pöörata. Omalt poolt soovime oma kliente ning poolehoidjaid teavitada valikutest, mida Ecomaris teeme ning oma tegevusega inspireerida.

Aastast 2018. on Ecomari asutaja algatanud Lääne-Harju vallas idee Roheline Vald. Kogukonna ning vallavalitsuse ja Teadusparkidega koostöös teostatakse jätkusuutlikest ideedest kantud visiooni. Algatuse infokandja: Roheline Vald