Legendid jutustavad, et gravitatsiooniseadus formuleerus Isaac Newtoni peas just pärast seda, mil talle õunapuu all õun pähe kukkus. Legendi kontekstis leiame hulganisti uuringuid, mis õuna tervislikke ja väekaid omadusi esile tõstavad.

Vitamiinide loetelu lugedes tekib küsimus, mida õunas EI ole. C-vitamiini 4,6 mg, ning B1, B2, B3, B4, B5, B6-vitamiinid, E, K, folaade ning A-vitamiin (lausa 3 mg). Toiteelementidest enim Kaltsiumit 6mg/100 g kohta, aga ka Raud, Magneesium, Kaalium ja mitmeid teisi.

ECOMARI kuivatatud õun on justkuid vanaema juures soojamüüri kõrval nööril rippudes valminud: pigem pehme, õrna tekstuuriga ja samas pretensioonitu – sobilik niisama näksimiseks kui ka kissellis ja koogi sisse pistmiseks. Imehea!

Aita leida, millised teised marjad Ecomari marjavalikust võiksid õuna maitsestamiseks ja toonitamiseks sobida ja snäkipakki ühtlasi ka põnevamaks muuta.

Miks on õun hea? Mõned näited:

Õun aitab ennetada südamehaiguseid

Kuigi õun ei sisalda väga palju seedimiseks vajalikke kiudaineid, muutuvad need kiudained kombineerituna teiste õunas sisalduvate toitainetega tervisele kasulikuks koosluseks, mis on ennekõike oluline lipiidide ehk rasvade koostisosade sisalduse reguleerimiseks ja alandamiseks veres, ennetades südamehaigusi ning mõjudes hästi südame-veresoonkonnale. Vanasti oli kõnekäänd, et õun toob puna palgele ja noored neiud krõbistasid ubinaid kindlasti ka ilu-kaalutlustel.

Lihaste toonuseks ja naha tervise heaks

Õunas leidub pea kõiki toitained, mineraalaineid ja vitamiine. Õun sisaldab päris palju kaaliumi, mida on ennekõike vaja lihaste, sealhulgas südamelihase tööks. Samuti reguleerib kaalium vee hulka kudedes, aitab normis hoida vererõhku, stimuleerib mürgiste ülejääkide eraldumist ning mõjub hästi naha tervisele. Eriti kasuliku on õuna koor ning seemned – koore alla on koondunud eriti väärtuslikud vitamiinid. Õuna süües püüa manustada ka seemneid – need on imehead.

Mõju veresuhkrule

Õunas leidub hulgaliselt fütotoitaineid: need bioaktiivsed komponendid omavad positiivset efekti tervisele. Fütotoitained aitavad reguleerida näiteks organismi veresuhkru taset ning nende toimet organismile seostatakse ka vähivastase ning südame-veresoonkonnahaigusi ennetava toimega. Uuringud tõestavad, et inimestel, kes tarbivad enam puu- ja köögivilju, on väiksem risk vähi ja südame-veresoonkonnahaiguste tekkeks.

Ja siin veel rohkelt välja toodud põhjuseid, miks õun on nii kasulik. ning uue paki valmides võiksid seada üsna pea sammud ECOMARI toodete heade-eriliste edasimüüjate juurde.