Kas oled kuumal suvepäeval rannas, automatkal, mõnel retkel tundnud vahel soovi ampsata midagi, mis ei jäta näppe puruseks-rasvaseks ega soolaseks ja samas mõjuks kehale pehmelt?

ECOMARI marja- ja viljasnäkkide sekka oleme esmakordselt toonud nö mittemagusa vilja – eheda vitamiinidest pungil porgandi. Kui õuna aeglane kuivatamine säilitas vilja pehmuse, siis porgandi viilutasime nii õrnpeeneks, et valmis täiesti ideaalne krõpsuv snäkk – täiesti sobiv vaheldus tavapärastele kartulikrõpsudele ja chipsidele: täiesti sobilik ampsata nii tipikastmega kui ka niisama. ECOMARI porgandikrõpsudele ei ole lisatud ei õli ega soola. Kuivatusprotsessi aegluse tõttu on säilinud porgandi enda magusus, mida sobiks täiendada mõne marja maitsenüansiga.

Päikesesnäkiks aga tituleerisime porgandikrõpsud just seetõttu, et porgandi krõmpsutamine aitab saada juba kevade algul meeldiva pruunika jume palgele.  Teadupärast sisaldab porgand rohkesti karotenoide – need on fütotoitained ehk taimedes leiduvad ained, mis aitavad toetada tervist: vähendada riski haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse ning osadesse vähkkasvajate vormidesse.

Karotenoidide tuntuimast esindajast — beeta-karoteenist, toodab organism A-vitamiini. Viimane on vajalik nägemisele ja tugevdab immuunsüsteemi. Kuumtöötlemine vähendab karotenoidide hulka, kuid muudab nad paremini omastuvateks. Ecomari porgandikrõpsud on aeglaselt kuivatatud, mis kindlasti vajalikke aineid viljast ei ellimineeri.

Kaalujälgijatele aga teadmiseks, et porgandi kiudained seovad 30 korda rohkem vett kui on nende oma kaal, aidates sellega tekitada täiskõhutunnet.

DSC_0406

Regulaarne porgandi söömine mõjub soodsalt vereloomele, aitab alandada kõrget vererõhku, pidurdab veresoonte lupjumist.
Porgandite või porgandimahla abil suudab organism paremini võidelda ka kurgu-, bronhi- ja kopsuhaigustega. On üldse hea ülemiste hingamisteede külmetushaiguste puhul, milleks soovitatakse piimas keedetud riivitud porgandit või porgandimahla meega.
Porgandis leiduv pektiin takistab kahjulike bakterite arengut sooltes. Seedekulgla haiguste puhul aga aitab porgand igasuguse toiduna.

Porgand soodustab laste kasvu ja arengut. A-vitamiin on vajalik limaskestade ja naha ainevahetuses, rakkude, luukoe, hammaste, juuste ja küünte korrashoius ja arengus, tugevdab nägemist.

Siit leiad väha hea ja ülevaatliku kokkuvõtte porgandi headest omadustest ning vitamiini sisaldustest: Healt benefits of Carrot