Ecomari marjakomplektis ilutseb üks ersavärviline oranž vili, mis esmamaitsmisel meenutab papaiat, või mangot, või äärmisel juhul apelsini. Et tegu on hoopis aeglaselt kuivatatud põhjamaise kõrvitsega on ära arvanud seni vaid üksikud maitsegurmaanid.

Kuivatatud kõrvits on säilitanud pehme tekstuuri tänu aeglasele kuivatusele – seetõttu on kõrvits sobilik nii lastele, täiskasvanutele kui vanemale eale.

Eriti tore on täheldada, et see põhjamaine “papaia” on laste vaieldamatu lemmik. Kui annaksite lapsele kätte toored ehedad kõrvitsatükid – kas ta maiustaks nendega seni, kuni taldrik tühi? Kui, siis olete õnnega koos. Kui ei, siis on Ecomari kuivatatud kõrvits just hea võimalus manustada lapsele suures koguses kõrvitsat koos kõigi vitamiinide, antioksüdantide ja mineraalainetega.

Põhjus, mis Ecomari tootevalikus on kõrvits peitub selle vilja mitmekesise ja rikkaliku vitamiinide sisalduse tõttu: sisaldades näiteks A-vitamiini, E-vitamiini ning C-vitamiini, kiudaineid, antioksüdante ning karoteene. Kõrvits on madala kalorlusega vili, ei sisalda küllastunud rasvhappeid ega kolesterooli.

A-vitamiini on 100 g kõrvitsa viljalihas koguni 7384 mg, mis katab ligikaudu 246% inimese A-vitamiini päevasest vajadusest. A-vitamiin on võimas looduslik antioksüdant, mida keha vajab selleks, et säilitada terve nahk ning limaskestad. A-vitamiin on äärmiselt oluline nägemise tagamiseks – seetõttu on oluline just lastele ning teismelistele manustada A-vitamiini rikkaid toitaineid iga päev. Teaduslikud uuringud väidavad, et puhas looduslik A-vitamiini rikas toit kaitseb organismi kopsu- ja suuõõnevähkkasvajate eest.

Kõrvits on suurpärane allaikas ka mitmetele erinatele B-kompleksvitamiinidele nagu näiteks niatsiin, folaadid, tiamiin, pantoteenhape ning B6-vitamiin.

Kõrvits sisaldab rikkalikult erinevaid mineraalaineid nagu kaalium, kaltsium, vask ning fosfor.

Ecomari 100 g marjakomplektis on aeglaselt kuivatatud kõrvitsat ligikaudu 20 g.